Produkty dla zwierząt domowych - sieć sklepów Leopardus
Autor: 24 września 202127 września, 20210 Komentarzy

Jak odchudzić psa? Konkretne porady

Gdy bierzesz pod swój dach czworonożnego przyjaciela, stajesz się odpowiedzialny za jego bezpieczeństwo, kondycję i ogólny stan zdrowia. Zwierzęta, podobnie jak ludzie, mogą mieć problemy z dodatkowymi kilogramami, i wbrew pozorom nie jest to rzadkie zjawisko. Coraz więcej psów cierpi z powodu nadwagi, a nawet otyłości. W trosce o swojego pupila dbaj o to, aby nie doprowadzić do takiej sytuacji – w myśl zasady, że lepiej zapobiegać niż leczyć. Jeśli problem jednak się pojawi, działaj natychmiast. Podpowiadamy, jak odchudzić psa.

Jak odchudzić psa? Skuteczne zasady żywieniowe

Aby odchudzanie psa się powiodło, musisz wprowadzić trwałe zmiany w jego diecie i codziennym ruchu. Specjaliści jednogłośnie sądzą, że proces odchudzania musi się zacząć od właściciela. To Ty decydujesz, co ląduje w misce psa, a od tego, jakie jedzenie mu podasz, zależy jego zdrowie.

Trzy ważne nawyki pomagające odchudzić psa

Jeśli zauważysz, że Twój przyjaciel ostatnio zrobił się cięższy, a waga niestety to potwierdza, nie zwlekaj. W pierwszej kolejności ustal, czy nie jest to efektem choroby. U psów występuje kilka jednostek chorobowych, które wpływają na ich wagę np.: nieprawidłowe działanie podwzgórza lub nadnerczy (tzw. zespół Cushinga). W weryfikacji powyższego pomoże tylko weterynarz. Jeśli już wykluczysz choroby, zwróć uwagę na to, co Twój pupil spożywa i w jakich porcjach oraz ile ma ruchu. Możesz zastosować się do poniższych zasad, jeśli masz wątpliwości, jak odchudzić psa.

Określ liczbę spożywanych przez psa kalorii

W skutecznym procesie odchudzania psa punktem wyjścia jest określenie liczby obecnie spożywanych przez niego kalorii. Odżywianie na diecie powinno stanowić 70-80% wartości energetycznej tego, co Twój pupil jadał do tej pory.

Zastosuj dietę odchudzającą

Jest kilka sposobów żywienia psa na diecie. Możesz samodzielnie troszczyć się o jego menu, przygotowując odpowiednio zbilansowane posiłki, lecz równie dobrze możesz podawać mu gotową karmę. Na rynku jest wiele karm odchudzających i tylko takie powinny Cię interesować. Mają one mniejszą kaloryczność, ale nadal dostarczają niezbędnych składników odżywczych oraz witamin.

Aktywnie spędzaj czas ze swoim psem

W procesie odchudzania ruch odgrywa równie ważną rolę, co odżywianie. Zatroszcz się więc o codzienną aktywność zwierzaka. Zabieraj go na spacery, zachęcaj do zabawy i ruchu.

Jak odchudzić psa, czyli zmiana przyzwyczajeń właściciela

Dowiedziałeś się już, jak odchudzić psa, ale nie zapominaj, że kluczem do sukcesu w odchudzaniu czworonoga jesteś Ty – jego właściciel. Zastąp kaloryczne przekąski lżejszymi i zrezygnuj z dokarmiania psa resztkami ze stołu. W końcu przywyknie i nie będzie prosił o smakołyk. Po zakończeniu odchudzania utrzymuj wprowadzone zmiany. Będziesz wtedy dłużej cieszyć się obecnością pupila w swoim życiu.