Nowości

7 sierpnia 2020

Wszyscy uwielbiamy spędzać długie, ciepłe, letnie dni, bawiąc się na zewnątrz wraz z naszymi futrzanymi przyjaciółmi. Wysokie temperatury to często nie tylko dyskomfort dla naszych pupili, ale także duże ryzyko przegrzania lub udaru cieplnego. O ile my - ludzie możemy nałożyć czapkę lub krem z filtrem musimy pamiętać, że powinniśmy zadbać także o naszego pupila. Nie tylko podczas spacerów ale i w trakcie przebywania wewnątrz budynków.

 

 

15 lipca 2020

Urlop z psem to nic trudnego, trzeba tylko wcześniej dobrze się zorganizować. Sami rzadko pakujemy się spontanicznie. Najczęściej robimy skrupulatnie listę wszystkich niezbędnych rzeczy. Jeśli mamy czworonożnego przyjaciela, sporządzamy taką listę również dla niego.

 A od czego zacząć?
 

2 czerwca 2020

Słowo filtracja w akwarystyce jest najważniejszym terminem jaki każdy akwarysta powinien opanować i jednocześnie najbardziej zaniedbanym tematem przez początkujących akwarystów.

O tym jak ważna jest rola filtracji w akwarium opowie dziś Paweł ze sklepu Leopardus w CH Silesia City Center w Katowicach.

 

29 maj 2020

Przychodzi taki moment, że pragniemy mieć pupila. Niestety, czasem okazuje się, że jesteśmy na zwierzęta z sierścią uczuleni i szukamy innego, czasem egzotycznego gatunku. Terrarystyka jest bardzo ciekawa, ale wymaga też od nas trochę wiedzy i zaangażowania, a dla każdego początkującego terrarysty wybór pierwszego pupila to nie lada problem.

O tym jak stawiać swoje pierwsze kroki w terrarystyce opowie nam dziś Alicja ze sklepu Leopardus w CH Cuprum Arena w Lubinie.

 

20 maj 2020

Adopcja psa czy kota to poważna i odpowiedzialna decyzja. Zanim zdecydujemy się wziąć zwierzaka ze schroniska, warto przekonać się, czy na pewno tego chcemy i jakiego czworonożnego przyjaciela szukamy.

Dziś o korzyściach płynących z adopcji opowie nam Ania ze sklepu Leopardus w MMG Centers w Kutnie.

 

13 maj 2020
 
Króliki to bardzo towarzyskie i zajmujące zwierzaki, ale przyznać trzeba, że kupujemy je głównie ze względu na ich urodę. Każdy, kogo zachwycają te małe słodkie pyszczki, powinien zastanowić się wcześniej, czy będzie też dla nich dobrym opiekunem.
O tym jak opiekować się uszatkiem opowie nam dziś Sabina z sklepu Leopardus w Magnolii Park we Wrocławiu. 
 
Zapraszamy do lektury!

 

8 maj 2020

O pozytywnym wpływie zwierząt na nasze zdrowie i wielu innych zaletach posiadania zwierzaka opowie Wam Karolina pracująca na co dzień w sklepie Leopardus Atut Kraków! Zapraszamy do lektury! 

5 maj 2020

Miło nam poinformować, że zaczynamy serię artykułów, w których znajdziecie dawkę specjalistycznej wiedzy na temat naszych zwierzęcych przyjaciół! Fachową wiedzą podzielą się z Wami nasi pracownicy - sprzedawcy i doradcy sklepów Leopardus!

8 czerwca 2020

8 czerwca obchodzimy DZIEŃ CYRKU BEZ ZWIERZĄT, który ustanowiła koalicja organizacji pozarządowych prowadząca kampanię „Cyrk bez zwierząt”.

Jej celem jest wprowadzenie prawnego zakazu wykorzystywania zwierząt w cyrkach na terenie całej Polski.

2 czerwca 2020
 
Chociaż zeberki stają się jednymi z popularniejszych ptaków hodowanych w naszych domach, wciąż jednak pozostają pod wieloma względami niedoceniane. właściciele tych towarzyskich i radosnych stworzeń nie zawsze potrafią zapewnić im odpowiednie warunki do życia. 
 
Wielka szkoda, bo nie wymaga to znacznych nakładów pracy, a jedynie odrobiny chęci i wiedzy. O najważniejszych informacjach, które powinien znać każdy początkujący hodowca zeberek opowiedzą nam Wanda i Łukasz ze sklepu Leopardus w Galerii Posnania.
pokaż więcej
pokaż więcej