ROYAL CANIN STERILISED

Zdrowe żywienie kotów sterylizowanych.

Z powodu licznych korzyści zarówno dla właściciela jak i dla kota, ponad 70% populacji kotów domowych jest obecnie poddawanych zabiegowi sterylizacji. Dzieki sterylizacji koty żyją dłużej, ponieważ eliminuje większość chorób związanych z układem rozrodczym, zmniejsz ryzyko urazów i infekcji wynikających z walk o terytorium i potencjalnych partnerów oraz ogranicza skłonność do patrolowania terytorium, a tym samym ryzyko wypadków komunikacyjnych. Specjalna karma o odpowiednim poziomie energii zmniejszy ryzyko rozwoju nadwagi, związane ze zmianami w wydzielaniu hormonów, zwiększeniem apetytu u kota, zmniejszeniem potrzeb energetycznych o 30%.

Zalety stosowania:

  • Kontrola podaży energii: Obniżony poziom tłuszczu (12%) oraz węglowodanów, takich jak skrobia (pobudzająca pobranie karmy). Dodatek L-karnityny (100g/kg), pobudzającej wykorzystanie rezerw tłuszczowych.
  • Sprzyjanie prawidłowemu funkcjonowaniu układu moczowego dzięki kontroli pH moczu (pH: 6 do 6,5).
  • Podwyższony poziom białka (37%) o wysokiej wartości biologicznej sprzyja zachowaniu i rozwojowi masy mięśniowej.

INFORMACJE DODATKOWE:
Metabolizm kota jest oparty na diecie o niemal stałym poziomie energii. Z tego powodu organizm kota nie jest w stanie szybko przystosować pobrania ilości karmy do zmienionych po sterylizacji potrzeb energetycznych. Jeśli będziemy podawać kotu karmę o zbyt wysokiej zawartości energii, nadmiar kalorii zostanie szybko odłożony w postaci tkanki tłuszczowej.

 

Promocja obowiązuje na produkty:

Royal Canin Sterilised 400g

Royal Canin Sterilised 2kg

*Promocja ważna od 1.07.2017r. do 31.07.2017r. lub do wyczerpania zapasów

 

pokaż więcej
pokaż więcej